zadzwoń: tel. 501 104 378
slider 1

Trasa kuligu

Kulig Doliną Białej Wisełki

Trasa kuligu widzie Doliną Białej Wisełki. By wyruszyć w podróż po pięknej dolinie Wisły spotykamy się zawsze na parkingu przy OSP Wisła Czarne (ul. Biała Wisełka 22).

Na terenie miasta Wisła płynie potok Biała Wisełka zwany także Białką. Skąd taka nazwa? By ją zrozumieć wystarczy spojrzeć na wodę, która w potoku tym płynie tak wartko, że spieniona na licznych prograch, wydaje się być wręcz śnieżnobiała. Źródło potoku znajduje się na północno-zachodnim stoku Baraniej Góry, zaś ujście w Jeziorze Czeniańskim w Wiśle Czarnem. Biała Wisełka liczy sobie ok. 7 km długości i jest jednym ze źródłowych potoków Wisły.

Kulig w wiślańskiej Dolinie Białej Wisełki to kilka kilometrów wrażeń i niesamowitych widoków!

Beskid Śląski posiada wiele pięknych miejsc, ale Dolina Białej Wisełki jest jednym z najbardziej malowniczych. Jeżeli kulig to najlepiej właśnie Doliną Białej Wisełki, która wiosną zachwyca urokiem budzącej się do życia przyrody, a zimą pięknym krajobrazem przyozdobionym przez biały puch i błyszczące sople wodospadów.

Dolina Białej Wisełki jest wąska i wycięta głęboko. Wartki strumień Białki uformował Kaskady Rodła, czyli zespół naturalnych wodospadów, które przy niskich temperaturach zamieniają się w piękną soplową rzeźbę. Trudno o lepsze miejsce na kulig w Wiśle.

Kuligi „U Marioli“ zaprszają na przejażdżkę konnym zaprzęgiem przez piękną Dolinę Białej Wisełki. Gwarantujemy piękne widoki i mnóstwo wrażeń.

zamów kulig
zamów kulig